Podpořte tvorbu Aničky Valentové - Saturninova obývací loď a Kachny píšou

08.07.2022

Mám kamarádku Annu Valentovou a ta moc ráda koumá, píše a překládá - nejvíce se nyní věnuje aktuálním překladům z ruštiny. Vytvořila dva weby. První se týká současného dění v Rusku a na Ukrajině - https://kachnypisou.cz/. Jde o jeden jeden z mnoha kanálů snažící se po vypuknutí války přinést informace, kterých je v mediálním prostoru málo. Druhý je prostorem pro tvůrce: https://saturninovaobyvacilod.cz/. A já bych jí ráda pomohla k tomu, aby Saturninovu obývací loď znovu postavila na nohy.

Původní Saturninova obývací loď je tady: https://saturninova-obyvaci-lod.webnode.cz/kulate-okenko a postupně se přesouvá na novou doménu) a aby se mohla obojímu věnovat víc než jen po nocích.
K tomu potřebuje finančně podpořit, což je možné zde:
https://www.buymeacoffee.com/kachny

Možná je mezi vámi někdo, koho Aničky tvorba a nápady nadchnou. Pořád věřím, že zázraky se dějí.

Tady je Aniččin text, aby bylo jasné, že loď znovu vyplouvá a taky že je to o poctivosti, naději
a víře v to lepší v nás
:

"Saturninova obývací loď už tu jednu byla. Z ničeho postavenej web plnej tvorby úplně různejch lidí. Pak přišlo "bum". Díky kafi a přátelům zvedá teď kotvy znovu. Celou dobu jsem to dělala sama. A brala jsem to jako poctu. A pak přišlo "bum" a musela jsem se starat o holý živobytí a Loď uvízla na mělčině. Uplaval hosting, uplavala doména, uplavalo dokonce i připojení, jeden čas...


Měsíčně podporujou Loď dva lidi. Jsou to kámoši, na Lodi nevystavujou, jen jí fanděj a vědí, že i ten čas stojí prachy, zejména, když se nedaří. A vědí, že se nedaří. Jejich příspěvek dal dohromady na doménu a hosting ten první rok. Čas, vloženej do Lodi, byl pro bono. A pak už nešlo ani to. No, a tehdy mi pomohli přátelé. A pomohli tak moc, že jim to nikdy nedokážu oplatit.

Ale můžu ty věci, který jsem nastavila blbě, nastavit líp. Tak jo.
Blog https://kachnypisou.cz/ podporujou vlastně tři lidi. Weby běžej oba zadarmo, což je podpora jako hrom. Moje dávná kolegyně mi poslala pytel kafe; do začátku - a přidali se další dva andělové.

Zvažte, jestli chcete a můžete přidat pár kaček na průběžnou podporu. Je jedno, jestli na Startovači (https://www.startovac.cz/patron/saturninova-obyvaci-lod/) nebo na Kafi (https://www.buymeacoffee.com/kachny). Aby to šlo dělat pořádně.
Nemusí bejt všecko blbě a na koleně. Když přidáte na provoz Lodi nebo blogu, můžete dostávat novinky mailem, spoluvytvářet další obsah, mít slevu na občasný hmatatelný nebo i nehmatatelný, ale ostatníma smyslama vnímatelný výdobytky, plus možnost (za pravidelnou měsíční podporu) publikovat v okýnku Lodi pravidelně nebo tu možnost někomu věnovat. A bejt toho součástí. To neni málo. Fakt ne. A taky je to hodně práce. Opravdu. A jestli zatim nemáte jasno nebo z jakýhokoli důvodu nemůžete podporovat pravidelně ani podpořit třeba jednorázově, můžete celej projekt sledovat na buymeacoffee.com/kachny nebo na Lodi (https://saturninovaobyvacilod.cz/), ty odkaz jsou všude na stránkách... A můžete sdílet a dát o kachnách a o Lodi vědět, to je taky veliká pomoc a člověka to ne vždycky napadne...
Loď i kachny zas daj rádi vědět o tom, co děláte Vy. Strašně ráda to postavim celý znovu, ale jen po takovejch kouskách, na jaký budu mít energii, čas a finance. Co budu moct, budu překládat pro Ukrajinu a pro svobodný Rusko, na to si ten čas urvat musim, ostatní prostě tak rychle, jak to půjde... A půjde to. Prostě - prevence "bum", pomoc nejpotřebnějším - a ostatní postupně a společně. Půjde to."