Moje PROČ:Mým cílem vždycky bylo nějak pozitivně přispět ke kultivaci veřejného prostoru a to i na sociálních sítích. Pomáhala a pracovala jsem všude tam, kde jsem cítila nedostatek komunikace, spolupráce, informovanosti a cítila potenciál to změnit. Podporovala jsem odvahu lidí v místech, kde se probouzela občanská společnost a snažila jsem se lidem pomoci k vytrvalosti a udržitelnosti fungování. 

Základní hodnotou je pro mě svobodný člověk ve svobodné společnosti, protože lidská práva a svobody jsou klíčovou součástí našeho ústavního pořádku. Záleží mi na tom, aby Česká republika zůstala v Evropské unii i NATO i když vím, že je v těchto uskupeních diplomaticky řečeno velký prostor pro zlepšení a záleží na nás, občanech, jak budeme vývoj v těchto institucích ovlivňovat. Odmítám veškeré projevy národnostní, náboženské a rasové nesnášenlivosti, stejně jako odmítám diskriminaci vůči sexuálním menšinám. Klíčové jsou pro mne pojmy: lidskost, empatie, velkorysost, nadhled, občanská pospolitost, demokracie, solidarita, laskavost, ohleduplnost, právní stát a rovné příležitosti pro všechny. 

Covid mi změnil život protože 8. 2. 2021 zemřel po pěti týdnech v nemocnici táta a my ani neměli možnost se s ním rozloučit... Moje covidové dny na kapačkách a kyslíku přispěly k tomu, že jsem si přeskládala priority a postupně se odpojila od většiny toho, co v mém životě nefunguje. Od té doby vnímám velkou křehkost našeho bytí a k životu a lidem kolem sebe přistupuji s mnohem větší pokorou. Zároveň se u mě projevil skutečně velký odpor k politikům, kvůli kterým zemřelo 20 000 lidí úplně zbytečně. Neschopnost zabíjí. Opravdu hodně mi vadí lži, neupřímnost, pokrytectví a sobectví. Pokud se s někým takovým potkám a na tyto vlastnosti narazím, nemohu a nebudu s ním spolupracovat. Upřímnost, otevřenost a laskavost je totiž pro mě základními hodnotami pro fungující spolupráci.

Několik let se zajímám o Emoční terapii (známou jako Emoční kód). Ta se stala nakonec mým největším koníčkem. Během tří let se mi postupně podařilo se ji naučit a je možné, že se z velkého koníčka a snahy lidem konkrétně pomáhat, stane moje hlavní téma, uvidíme. 

Více na https://www.emocniterapie.cz/

Spolu s přáteli dávíme dohromady knihu, která zaznamená názory lidí. Potkali jsme se s nimi v telech 2018 - 2021, ale potkáváme se dál. Nejprve mi ten nápad jen probleskl hlavou v létě 2021 při luxování... ;). Teď je nás už 5, kteří na tom projektu pracujeme a snažíme se jej uvést v život. Pokud všechno půjde dobře, vyjde na podzim tohoto roku.   

Rozjíždím také přednášky na téma dobrovolničení a jak nevyhořet a další podobné akce na téma psychosomatika a regenerace.

Není nic, co by zastavilo myšlenku, jejíž čas nadešel. Viktor Hugo                              


S čím můžu pomoci:

Mám schopnost zorganizovat nezorganizovatelné a propojit nepropojitelné. K tomu mi pomáhá empatie, dobré komunikační dovednosti a láska k lidem. Zkušenosti mám z komerčního sektoru, nevládních organizací, politických kampaní i dobrovolnických aktivit, takže dokážu s mnoha věcmi poradit, poskytnout konzultace, připravit podklady, naplánovat kampaň... (politika, nevládky). Zkrátka vím, kudy nejít. 😊 

Naučila jsem se toho už hodně, ale nejvíc za poslední dva roky. Proto už mám své hranice a morální limity a vím, s kým spolupracovat nechci a proč. Jsem ráda sama sobě šéfovou. To proto, abych mohla ovládat svůj čas a když je to nutné, pracovat třeba ve chvílích, kdy všichni sní... a taky nejezdit z vesnice do Prahy nebo do Ústí každý den, když se dá asi milion věcí dělat on-line... 🌌 Potřebuji totiž věci dobře naplánovat a mít čas na svoje děti.

➡️ Poradím si téměř v každé situaci a nepanikařím ani ve chvíli, kdy panikaří všichni kolem. Vždycky najdu řešení, ale přiznávám se i k tomu, že jsem člověk. Takže dělám chyby, něco neumím a možná se už nikdy nenaučím, ale dobré je, že už si umím říci o pomoc. Jsem prý i tvrdohlavá, paličatá a vzteklá. Ale jsem na cestě a jestli mě něco baví, tak je to seberozvoj a práce na smysluplných projektech, které někdy provokují a nutí společnost k pohybu dobrým směrem.

➡️ Dokážu taky hodiny laskavě odpovídat na ty nejšílenější komentáře na FB a messengeru a psát tématické texty, ale za profi copíka se nepovažuju.

🎯 Pokud potřebujete nějakou posilu, samostatného člověka na dílčí činnost, někoho na konzultace, rady a pomoc a nebo pravou či levou ruku případně obě, člověka který vám chyběl a najednou tu je nebo třeba inspirátorku, ozvěte se. Pokud naopak nabízíte pomoc s knížkou a nebo přednáškami, je to taky super. 🌻 Budou komunálky! O tom taky něco vím. :) MOŽNOSTI TU JSOU.

🌞 Potkejme se a uvidíme, co z toho vzejde. 🌞


Foto: White Charles, Letná, Koncert Společně pro Ukrajinu, 3. 4. 2022


Zdroje:


PODĚKOVÁNÍ

V minulosti bych některé situace absolutně nezvládla, kdyby nebylo pomoci mých přátel. Zatím nevím, zda by souhlasili se zveřejněním celých jmen. Napíši tedy vždy jen křestní jméno a první písmeno z příjmení. Poděkovat jim veřejně je pro mě osobně velmi důležité. 

Děkuji vám, moji milí! 

Lucie Š., Linda K., Lada Š., Achab H., Dušan V., Martin F., Martin V., Katka B., Martin M., Vašek Č., Eva L., Veronika J., Ivča & Petr D., Veronika K., Karolina Ž., Jan K., Terezie J., Damián & Dorotka K., Jana P., Alena Š., Martin H., Roman Č., Karel K., Zuzana & Štěpán B., Katka Š., Eliška P., Míša Z.,Michal M., Katka Š., Linda K., Martin P., Míša M., Martin U., a další a další... Z čeho čerpám, co nebo kdo mě ovlivnil:

Jitka Maršíková - energetická terapeutka a školitelka metody inspirované Emočním kódem.

Pavel Moric - https://pavelmoric.com/, "štěstí není pro každýho..." :), kouč seberozvoje 

Bradly Nelson https://drbradleynelson.com/, autor metody Emoční kód

Joe Dispenza https://drjoedispenza.com/, neuropatolog 

Bruce Lipton https://www.brucelipton.com/, jeho kniha Bilologie víry

Cyklická žena https://www.cyklickazena.cz/, knihaProfesní zkušenosti:

 • V letech 2008 - 2014 jsem byla ředitelkou Hlavní kanceláře politického hnutí Starostové a nezávislí. Před tím jsem byla zaměstnána v komerčním i neziskovém sektoru. 
 • Od roku 2011 do konce října 2013 jsem vykonávala mandát neuvolněné radní za STAN v Odoleně Vodě. 
 • Od března jsem 2014 působila v nově vzniklém spolku Činoherák Ústí jako tisková mluvčí a od srpna pak vedla úspěšnou volební kampaň platformy PRO! Ústí
 • Spoluzaložila jsem s příteli a díky nápadu Jany Plavec a dobrovolnicky se zapojila do FB iniciativy Společně to dáme (začátek leden 2018).
 • Pomohla jsem projektu Stydím se za svého premiéra. 
 • Posílila jsem tým a spolek Milion chvilek pro demokracii (duben 2018 až říjen 2020). 
 • .... mezitím a kolem bylo plno dalších nenápadných, malých, ale nekonečných aktivit....
 • No a v lednu 2022 jsem začala znovu od začátku... lépe a radostněji. Už vím, že štěstí není pro každýho. ;) 

A něco navíc: 

 • Komerční sektor: obor polygrafie, obchodní pozice například ve společnostech Repro International, Svět tisku, nebo Xerox ČR. 
 • Politika: ředitelka hlavní kancelář Evropských demokratů Jana Kasla, asistentka Jany Hybáškové - poslankyně EP, správa FB TOP 09 - diskuse, kampaně (mnoho kampaní...na všech úrovních řízení), organizace veškerých aktivit (aby všechno fungovalo), marketing (aby to mělo šmrnc a logiku), komunikace (aby tomu lidé rozuměli). Senátní kampaně: Věra Kovářová, Terezie Radoměřská, David Smoljak.
 • Politička: zastupitelka a neuvolněná radní - Odolena Voda, jako křoví jsem občas podpořila kandiátní listiny TOP 09 a STAN ve Středočeském kraji.
 • Nevládní nebo dobrovolnické organizace: Nadace OSF Praha, Otevřená společnost, o. p. s., Fórum pro integraci (projekty zaměřené na sociální začleňování). Vznika publikace Rozhledna sociální integrace - dobré projekty z praxe, kterou jsem editovala, Hraničář Ústí.

"Žiji obyčejně neobyčejný život na vesnici v Českém ráji, máme s mužem dvě děti a 3 kocoury. ;-)"


Kontakt


veronika.vendlova@gmail.com