Několik let se zajímám o Emoční terapii (známou spíše jako Emoční kód, ze kterého tato metoda vychází). Ta se stala nakonec mým největším koníčkem. Během tří let se mi postupně podařilo se ji naučit a dnes je tím, co mě naplňuje, těší a baví. Pomáhám konkrétním lidem s konkrétními problémy a mám radost, jak se mi mění před očima ve šťastnější a psychicky odolnější.

Více na https://www.emocniterapie.cz/

Největší motivací naučit se emoční terapii byla snaha zachránit vztah. Nerozvést se a zvládnout partnerskou krizi. Můj muž odmítal řešit svoje trable s cizím člověkem. Při jednom z vážných rozhovorů řekl, že pokud se metodu naučím, se mnou spoluopracovat bude. Byla to dlouhá cesta, ale vztah vydržel. To proto, že slib dodržel a společně jsme se pustili do terapií, díky nimž se podařilo odblokovat plno uvězněných negativních emocí a začít mnohem líp komunikovat, naslouchat si a rozumět. Jsme spolu 19 let. :)

S čím mohu pomoci?

Dokáži uvolnit (odstranit) uvězněné negativní emoce. Zpravdila jde o traumata z prenatálního období, dětství nebo dospívání. Mohou být naše vlastní, převzaté a nebo dokonce zděděné. Díky emoční terapii je můžete nechat v minulosti, kde už zůstanou a posunout se dál. Už po první terapii dochází k výrazné úlevě a cestu vašeho osobního rozvoje můžete považovat za zahájenou. Jakmile se totiž rozhodnete svoje trápení řešit, udělali jste ten první, nejdůležitější a nejtěžší krok na cestě k lepší psychické i zdravotní kondici, úspěchu, radosti a štěstí. 

O metodě: https://www.emocniterapie.cz/o-metode/

"Nemohu nést tíhu vašeho života, ale mohu vám stát po boku, když bude potřeba zjistit příčinu vašich negativních emocí a traumat a odstranit je...."  

Spolu s přáteli dáváme dohromady knihu, která zaznamená názory lidí a podá svěděctví z let 2018 - 2021. Nejprve mi ten nápad jen probleskl hlavou v létě 2021 při luxování... ;). Teď je nás už 5 a už to není jen o knize. Pokud všechno půjde dobře, celý projekt ožije na podzim příštího roku 2023.   

Uspořádala jsem první přednášky na téma dobrovolničení a jak nevyhořet a další na téma psychosomatika a regenerace a ráda bych v tom v budoucnu pokračovala. 

Není nic, co by zastavilo myšlenku, jejíž čas nadešel. Viktor Hugo                              


Před tím, než jsem se začala terapiím věnovat naplno, vždycky bylo mým cílem nějak pozitivně přispět ke kultivaci veřejného prostoru a to i na sociálních sítích. Pomáhala a pracovala jsem všude tam, kde jsem cítila nedostatek komunikace, spolupráce, informovanosti a cítila potenciál to změnit. Podporovala jsem odvahu lidí v místech, kde se probouzela občanská společnost a snažila jsem se lidem pomoci k vytrvalosti a udržitelnosti fungování.

Aktivní jsem byla odmalička a možná tím i lezla okolí na nervy... vesnice má svá specifika. Od první třídy jsem veděla, že na vesnici nezůstanu a v 10 letech jsem začala jezdit do Skauta, za totáče převlečeného do Turistického oddílu mládeže Havrani na Suchdol (Praha 6). Našla jsem tam skvělou partu lidí se kterými se občas vídáme se dodnes. Na střední jsem chtěla do Prahy a v ní pak dlouhé roky zůstala, v 17 letech jsem začala pracovat v mé první práci (tiskárně - vystudovala jsem polygrafii). Zpátky do rodné vesnice jsem se vrátila až za 25 let. Omalička jsem se zajímala o dění kolem sebe a neustále se do něčeho zapojovala. Snažila jsem se o koordinaci, realizaci a organizaci smysluplných událostí ve veřejném prostoru a to všechno mi zůstalo dodnes. Stále se snažím inspirovat, podporovat a propojovat aktivní lidi a občas zrealizovat a zorganizovat jejich dobré nápady, ale už si hodně vybírám, do čeho vložím svoji energii.

Základní hodnotou je pro mě svobodný člověk ve svobodné společnosti, protože lidská práva a svobody jsou klíčovou součástí našeho ústavního pořádku. Záleží mi na tom, aby Česká republika zůstala v Evropské unii i NATO i když vím, že je v těchto uskupeních diplomaticky řečeno velký prostor pro zlepšení a záleží na nás, občanech, jak budeme vývoj v těchto institucích ovlivňovat. Odmítám veškeré projevy národnostní, náboženské a rasové nesnášenlivosti, stejně jako odmítám diskriminaci vůči sexuálním menšinám. Klíčové jsou pro mne pojmy: lidskost, empatie, velkorysost, nadhled, občanská pospolitost, demokracie, solidarita, laskavost, ohleduplnost, právní stát a rovné příležitosti pro všechny.

Covid mi změnil život protože 8. 2. 2021 zemřel po pěti týdnech v nemocnici táta a my ani neměli možnost se s ním rozloučit... Moje covidové dny na kapačkách a kyslíku přispěly k tomu, že jsem si přeskládala priority a postupně se odpojila od většiny toho, co v mém životě nefunguje. Od té doby vnímám velkou křehkost našeho bytí a k životu a lidem kolem sebe přistupuji s mnohem větší pokorou. Zároveň se u mě projevil skutečně velký odpor k politikům, kvůli kterým zemřelo 20 000 lidí úplně zbytečně - neschopnost zabíjí. Opravdu hodně mi vadí lži, neupřímnost, pokrytectví a sobectví. Pokud se s někým takovým potkám a na tyto vlastnosti narazím, nemohu a nebudu s ním spolupracovat. Upřímnost, otevřenost a laskavost je totiž pro mě základními hodnotami pro funkční spolupráci.

Foto: White Charles, Letná, Koncert Společně pro Ukrajinu, 3. 4. 2022


Zdroje:


PODĚKOVÁNÍ

V minulosti bych některé situace absolutně nezvládla, kdyby nebylo pomoci mých přátel. Zatím nevím, zda by souhlasili se zveřejněním celých jmen. Napíši tedy vždy jen křestní jméno a první písmeno z příjmení. Poděkovat jim veřejně je pro mě osobně velmi důležité. 

Děkuji vám, moji milí! 

Lucie Š., Linda K., Lada Š., Achab H., Dušan V., Martin F., Martin V., Katka B., Martin M., Vašek Č., Eva L., Veronika J., Ivča & Petr D., Veronika K., Karolina Ž., Jan K., Terezie J., Damián & Dorotka K., Jana P., Alena Š., Martin H., Roman Č., Karel K., Zuzana & Štěpán B., Katka Š., Eliška P., Míša Z.,Michal M., Katka Š., Linda K., Martin P., Míša M., Martin U., a další a další... Z čeho čerpám, co nebo kdo mě ovlivnil:

Jitka Maršíková - energetická terapeutka a školitelka metody inspirované Emočním kódem.

Pavel Moric - https://pavelmoric.com/, "štěstí není pro každýho..." :), kouč seberozvoje 

Bradly Nelson https://drbradleynelson.com/, autor metody Emoční kód

Joe Dispenza https://drjoedispenza.com/, neuropatolog 

Bruce Lipton https://www.brucelipton.com/, jeho kniha Bilologie víry

Cyklická žena https://www.cyklickazena.cz/, knihaProfesní zkušenosti:

 • V letech 2008 - 2014 jsem byla ředitelkou Hlavní kanceláře politického hnutí Starostové a nezávislí. Před tím jsem byla zaměstnána v komerčním i neziskovém sektoru. 
 • Od roku 2011 do konce října 2013 jsem vykonávala mandát neuvolněné radní za STAN v Odoleně Vodě. 
 • Od března jsem 2014 působila v nově vzniklém spolku Činoherák Ústí jako tisková mluvčí a od srpna pak vedla úspěšnou volební kampaň platformy PRO! Ústí
 • Spoluzaložila jsem s příteli a díky nápadu Jany Plavec a dobrovolnicky se zapojila do FB iniciativy Společně to dáme (začátek leden 2018).
 • Pomohla jsem projektu Stydím se za svého premiéra. 
 • Posílila jsem tým a spolek Milion chvilek pro demokracii (duben 2018 až říjen 2020). 
 • .... mezitím a kolem bylo plno dalších nenápadných, malých, ale nekonečných aktivit....
 • No a v lednu 2022 jsem začala znovu od začátku... lépe a radostněji. Už vím, že štěstí není pro každýho. ;) 

A něco navíc: 

 • Komerční sektor: obor polygrafie, obchodní pozice například ve společnostech Repro International, Svět tisku, nebo Xerox ČR. 
 • Politika: ředitelka hlavní kancelář Evropských demokratů Jana Kasla, asistentka Jany Hybáškové - poslankyně EP, správa FB TOP 09 - diskuse, kampaně (mnoho kampaní...na všech úrovních řízení), organizace veškerých aktivit (aby všechno fungovalo), marketing (aby to mělo šmrnc a logiku), komunikace (aby tomu lidé rozuměli). Senátní kampaně: Věra Kovářová, Terezie Radoměřská, David Smoljak.
 • Politička: zastupitelka a neuvolněná radní - Odolena Voda, jako křoví jsem občas podpořila kandiátní listiny TOP 09 a STAN ve Středočeském kraji.
 • Nevládní nebo dobrovolnické organizace: Nadace OSF Praha, Otevřená společnost, o. p. s., Fórum pro integraci (projekty zaměřené na sociální začleňování). Vznika publikace Rozhledna sociální integrace - dobré projekty z praxe, kterou jsem editovala, Hraničář Ústí.

"Žiji obyčejně neobyčejný život na vesnici v Českém ráji, máme s mužem dvě děti, 3 kocoury a rybičky. ;-)"


Kontakty:

                                     www.emocniterapie.cz

                                            https://www.linkedin.com/in/emocniterapieveronikavendlova/